Lazere Uygunsanız Uyarılar

Özellikle LASIK yöntemi ile yapılan Excimer Lazer Tedavisi kısa sürmekte ve ertesi gün kişilerin günlük yaşamlarına dönmeleri mümkün olduğundan popüler bir yöntemdir.

Lazer Tedavisi öncesi ; Göz makyajı yapılmaması ,parfüm kullanılmaması , kan sulandırıcı ilaçlar alınmamasını, Lazer Tedavisinin başarısı açısından önermekteyiz. Talya Tıp Merkezi Göz Polikliniğinde Lazer tedavisi öncesi tavsiye edilen uyarılar ve Lazer tedavisi sonrası aydınlatıcı formlar verilmektedir.

Lazer Tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken uyarılar;Talya Tıp Merkezi, Excimer Lazer Departmanında, Lazer Tedavisi sonrası hastalarımıza koruyucu gözlükler vermekteyiz. Lazer tedavisi sonrası 4-5 saat yanma batma , sulanma olması doğaldır, Merkezimizde size Lazer sonrası verilen koruyucu gözlükler ışığa hassasiyetinizi azaltarak yanma , batma , sulanma şikayetlerinizi azaltmaya yardımcı olacaktır. Lazer sonrası size verilen tedaviyi yani damlalarınızı size verilen detaylı tarif reçetelerine uyarak kullanmanız önemlidir.Lazer sonrası ağrı kesiciye ihtiyaç duyarsanız aspirin dışında ağrı kesici almanızı tavsiye ederiz ki çok görülen bir durum değildir 1 hafta kadar gözlerde ovalama , kaşıma gibi hareketlerden kaçınılmasını tavsiye etmekteyiz. Lazer Tedavisi sonrası ertesi gün yüz yıkama ve duş yapılmasına izin vermekteyiz, ilk günlerde göze sabun kaçırılmamasını tavsiye etmekteyiz. Aynı gün araç kullanma, televizyon izleme ,bir hafta kadar tozlu ortamlara girilmemesini tavsiye etmekteyiz.

Excimer Lazer Tedavisi sonrası ertesi gün yapılan kontrol muayenesi çok önemlidir; flepte kırışıklık, flep altı reaksiyonu var ise flep altının yıkanarak müdahale edilmesine olanak sağlar. Excimer Lazer Tedavisi sonrası 3-6 ay arası suni göz yaşı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Excimer Lazer bölümüne geri dönmek için tıklayınız .