Soğuk Lipoliz ile Zayıflama

SOĞUK LİPOLİZ (CRYO LİPOLİZ):

Soğuk Lipoliz ; Bölgesel zayıflamada ;yoğun ve kalıcı yağ depolanma sorununu ortadan kaldıran,yağ hücrelerini küçülten,ölü yağ hücrelerini vücuttan atarak zamanla yapılan bölgede yağ tabakasını önemli derecede azaltan, ağrısız ve ameliyatsız bir bölgesel incelme yöntemidir.

*Bu yöntem agresif,ağrılı, ve acılı işlemlere bir alternatiftir.

*Soğuk Lipoliz; genelde normal kiloda olmasına karşın bölgesel yağlanma sorunu olan kişilere uygulanır.

*Basen,sırt,karın,kollar,yan simit bölgesi,bacak iç ve dış kısımları ve göğüs altındaki kıvrım bölgelerine uygulanabilir.

*Rejim ve sporla gitmeyen inatçi yağlanmaların giderilmesi için uygulananan yöntemdir.

*Her yaşa uygun bayan ve erkek için uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Nasıl İnceltir?

-Cihazın vakum başlıkları bulunmaktadır.

-Bu başlıklar takılmadan önce uygulanacak bölgeye uygulamanın özel koruyucu tek kullanımlık jel mendili ile doku örtünür.

-Cihazın vakum başlıkları istenilen bölgeye (karın, basen,simit ) takılır,takılan başlıklar yağ hücrelerini vakumlayarak çeker.

-Yapılan işlemde yaklaşık 45 dakika kadar bir süre beklenir.

-Bu süre içinde vakum başları kontrollü soğutma ile önce 45 derecelik bir ısı verir sonra ani bir sıcaklık kaybı ile -10 dereceye kadar soğutur. Yağ hücrelerini parçalayıcı lipolitik etkiye sahiptir. Parçalanan yağ hücreleri lenfatik dolaşım be böbrekler yolu ile atılır. Tek kullanımlık özel jel mendil sayesinde acı,ağrı yanma veya batma hissi yaşanmaz. Soğuk Lipoliz uygulaması agresif bir işlem değildir, uygulama anı hasta için konforludur.

-Tüm yapılan işlemler uzman kontrolünde yapılan güvenli ve kalıcı işlemlerdir.

-İşlem sonucunu yaklaşık 1 hafta içinde gözle görülür derecede fark edilir,3 ay sonunda ise işlemin bölgede %40 oranında incelme oluşur.

-Soğuk lipoliz tek seans uygulamada %40 oranında incelme sağlayan işlemdir.

-Uygulama sonrası kilo almamaya dikkat edilmeli ve bol su tüketilmedilir.

Kozmetik Uygulamalar bölümüne geri dönmek için tıklayınız .