Dolgu Tedavisi

Estetik dolgular nasıl yapılır?

Estetik dolgular, hazırlanmış kavitelere tabaka tabaka yerleştirilir ve her tabaka özel bir ışık ile sertleştirilir. Bu işlem bitince Estetik dolgular dişe göre şekillendirilir ve düzeltilir. Estetik dolguların ağızda kalma süresi hastanın kişisel ağız bakım kalitesiyle doğru orantılıdır.

Estetik dolgular ön ve arka dişlere uygulanabilmektedir. Doğal diş renginde ve sağlamlığındadırlar. Renklerini iyi ağız hijyeni varlığında ömür boyu koruyabilirler.

Dişler arasında istenmeyen aralıkların Diş Estetiğiyle düzeltilmesi

Dişler arasında bazen çene kemiğiyle dişlerin boyutlarının orantılı olmamasından kaynaklanan aralıklar görülür. Bu diş eksikliğiyle karıştırılmamalıdır. Bu eksiklikler gideriliken dişlerde diğer tekniklerde olduğu gibi kesme küçültme yapılmaz. Sadece gözle görülemeyecek kadar mikro düzeyde pürüzlendirme yapılır. Bu pürüzlendirme sadece ilgili bölgelere yapılır. Hasta kesinlikle ağrı sızı duymaz. Ve bu işlem yapılırken anestezi dahi gerekmemektedir.

Pürüzlendirilen bölgelere İleri Estetik seramik içerikli özel kompozit materyallerle şekillendirme yapılır.Yani aralık olan bölgeyi daraltıp yok etmek için dişlere ilaveler yapılır. Eklenen ilaveler özel LED ışıkla sertleştirilir. İşlem sonunda tamamen pürüzsüzleştirme yapılır.

Diş Hekimimizin muayenede hastalarımıza işlem hakkında bilgilendirmeyi yapacaktır. Dişlerinizin bu işleme uygun olup olmadığına dair görüşleri bildirecektir. Gerek olduğunda dişlerinizin bir ölçüsünü alıp üzerinde taslak bir çalışma yapıp hastalarımıza daha detaylı anlatabilmektedir.

Bu yöntemle işlem gören hastalarımızın ağız hijyen alışkanlıkları çok önemlidir. Hijyen alışkanlıkları bu işlemin sağlığını ve dayanıklılığını etkilemektedir. İdeal koşullar altında; DİASTEMA KAPATMA diye tabir edilen bu işlem oldukça dayanıklıdır. Dişlerinize zarar verilmez. Bir kaza sonuçu küçük kırılma vs. durumunda dişiniz zarar görmez, tamiri çok kolay yapılabilmektedir. Diğer yöntemlerdeki gibi tamamen baştan yapılması gerekmemektedir.

Bu teknikle aynı zmaanda dişlerin simetri sorunları, boy en orantısızlıkları da giderilebilmektedir. Ağrısız acısız anestezi gerekmeksizin oldukça konforlu bir uygulamadır. İşlem sonrasında hiçkimse dişlerinizdeki ilavelerin ve düzeltmelerin farkına varamayacaktır. çünkü tamamen estetik prensiplere dayanmaktadır.

Sizler bile dişinizle kompozit ilavelerin sınırlarını göremeyeceksiniz.

Diş Sağlığı bölümüne geri dönmek için tıklayınız .