Op. Dr. Mehtap ÜÇKARDEŞ ABAY

Op. Dr. Mehtap ÜÇKARDEŞ ABAY

GÖZ HASTALIKLARI UZMANI

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1989 yılında mezun olan Op. Dr. Mehtap ABAY, 1989 yılında İskenderun 3 No'lu Sağlık Ocağı'nda Pratisyen Doktor olarak ilk görevine başlamasının ardından, İstanbul Siyami Ersek Kalp-Damar Eğitim Araştırma Hastanesi 1991, Antalya Kumluca Devlet Hastanesi 1991-1995 yıllarında çalışmıştır.

Akdeniz Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Göz İhtisasına 1996 yılında başlamış olup 2000 yılında Göz Uzmanlığını almıştır. Antalya Devlet Hastanesi 2000-2002, İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2002-2003 yıllarında Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmıştır.

2005 yılında Talya Göz Merkezi'ni, şimdiki adıyla Talya Tıp Merkezi'ni kuran Mehtap ABAY, Ön segment Cerrahiler, Katarakt, Göz Lazer Tedavileri, Korneal hastalıklar, Keratokonus tedavilerinde uzmanlaşmıştır. Tıp'ta Bütünsel Yaklaşım Felsefesi inancıyla Toksikoloji, GAPS Eğitimi ve Danışmanlığı, Ozon Terapi ve Mezoterapi eğitimleri almıştır. Ve bu uygulamaları Talya Tıp Merkez'inde yapmaktadır.

ÜYELİKLERİ

  • Türk Tabipler Birliği
  • Türk Oftalmoloji Derneği
  • Avrupa Academy of Ophthalmology
  • American Academy of Ophthalmology
Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp