İmplant

İmplantlar çekilmiş olan dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış, çok özel biyo-mekanik özelliklere sahip olan yapay diş kökleridir.Diş implantlarının yapımları sırasında üstün teknolojiler kullanılmaktadır.

Dental implantoloji diş hekimliğinin yeni bir dalıdır. Eksik dişlerin ve destek dokularının yerine konulmasını sağlar.

Birçok insan zaman geçtikçe protezlerin dişlerinin sadece zayıf bir taklidi olduğunun ve konuşmak ve çiğnemek gibi basit fonksiyonların bile protezler yüzünden ağrı ve rahatsızlık verdiğini farkettiler. Bu da diş hekimliğinde diş yerine geçebilecek eksik olan dişlerin görevlerini en iyi şekilde yerine getirebilecek sistemlerin geliştirilmesi için araştırmaların başlamasına vesile oldu.

Kurumumuzda 20 yılı aşkın süredir tüm dünyada kabul görmüş ve onaylanmış, çok yüksek başarı oranına sahip Almanya Üretimi İmplantlar kullanımaktadır.

Tüm Hastalarımıza, kendilerine uygulanmış implantların barkodlu kutuları teslim edilmektedir.

untitledggimagesCAMBPKV6imagesCA6PU8UF

Aşamaları Nelerdir ?

İmplant uygulamasına başlamadan önce normal diş çekimi öncesinde uygulandığı gibi lokal anestezi yapılır.

Lokal anestezi altında konforlu bir şekilde implantlar hekimimiz tarafından dikkatlice yerleştirilir.

Bu işlem sırasında hasta kesinlikle ağrı duymamaktadır.

Operasyon sonrasında implantın çene kemiğiyle kaynaşma evresine girilir.

İmplant ın kemikle kaynaşma süresi ortalama 1,5-3 ay olup bu süre bazı durumlara göre değişkenlik gösterebilir.

İmplant Sonrası kaynaşma süresini takiben de oluşturulmuş yapay kök üzerine ağızda kalıp fonksiyon görecek olan diş

yani Porselen veya Zirkonyum kaplama özenle inşa edilir.

imagesCA743IXBimagesCALPCWVD

İmplant yerleştirilirken ağrı duyulur mu?

İmplant uygun anestezi yöntemlerinin uygulanması durumunda hayır. Tedavinin problemsiz tamamlandığı vak'alar da implantların varlığını bile hissetmeyecek kadar rahat olursunuz.Tedavi tamamlandıktan sonra hastalar ağızlarında implantın varlığınan haberdar olmazlar. Doğal diş kökleri gibi fonksiyon görürler.

İmplantın avantajları nelerdir ?

  • İmplantlar Daha estetik ve daha doğal bir görünüm sağlarlar.
  • İmplant Dişler stabil kalır. İmplant üstüne yapılan total(tam damak) ve parsiyel (yarım damak) protezler ağız içerisinde oynama esneme yapamazlar.
  • İmplant ile tutuculuk maksimumdur.Çekilmiş dişlerin olduğu kemik bölgelerinde zamanla madde kaybı olur ve kemikler gittikçe incelir. Buna bağlı dişsiz bölge yüz tabanına göre çökmeye başlar ve yüz görünümünde değişiklikler olur.. İmplant'ların yerleştirilmesi ile bu kemik kaybı engellenir.
  • İmplant ile Çiğneme fonksiyonu düzeldiği için daha dengeli ve iyi beslenme sağlanır. Böylece iyi çiğneyememeye bağlı olarak oluşmuş mide problemleri giderilir.
  • İmplant ile Doğal görünüm ve estetiğin sağlanması ile kişinin özgüveni artar.
  • İmplantlar doğal diş gibi çürümezler, ideal koşulları hastalar sağlarlar ise ömürleri boyunca ağızlarında rahatlıkla ve sağlam bir şekilde kalır.İmplantların idamesi için hastaların iyi ağız hijyenlerinin olması kesin bir kuraldır.İyi hijyenle diş etlerinin sağlığı garanti altına alınır ve diş eti iltihabı, diş eti çekilmesi gibi sorunlar yaşanmaz.
  • En önemlisi; İmplant ile dişsiz bölge tedavi edilirken bu bölğeye komşu dişler zarar görmez. Örneğin diş eksikliği tedavisinin bir diğer alternatifi olan köprü yapımında boşluğa komşu ön ve arka diş küçültülür ve bunlara oturtularak eksik dişin yerine porselen diş koyulur. İmplant diğer hiçbir dişe müdahale edimeden uygulanan en sağlıklı diş eksikliği tedavisidir.

Diş Sağlığı bölümüne geri dönmek için tıklayınız .

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp