Blog Sayfa 7

GÖZ KAPAĞINDAKİ ŞİŞLİK

Göz kapağındaki şişlik Arpacık ya da Şalazyon şeklinde olabilir.Halk arasında Arpacık daha çok bilinir ve halk dilinde İt dirseği olarak adlandırılır.Arpacık ;kapak kenarı yerleşimli olup,ağrılı ve kırmızı şişlik şeklindedir ,kirpik dibi iltihabı (blefarit) olanlarda daha sık olup bakteriyel sebepli iltihaplanmadır,genellikle dışa uç verir ve daha kolay iyileşir.

KIRMIZI GÖZ:KONJONKTİVİT

Konjonktivit; gözün ön tabakalarının enflamasyonudur.Gözlerde kızarıklık,çapaklanma.sulanma,batma,ışık hassasiyeti başlıca şikayetleri oluşturur.

GÖZ SEĞİRMELERİ

Göz seğirmeleri oldukça yaygındır,daha çok alt göz kapağı tutulumu olur ama üst göz kapağında da seğirme olur.Göz seğirmeleri genellikle geçicidir,ama bazı hastalarda haftalar ve aylarca sürebilir.

MULTİFOKAL GÖZ İÇİ LENSLERİ ile UZAK-ORTA-YAKIN GÖRÜŞ

Multifokal Göz içi lensleri; Lazer teknolojisi gibi çok büyük gelişmeler kaydetmiş olup,kırma kusurlarından yani gözlükten kurtulmak isteyenlere yeni bir çığır açmıştır.

VERNAL KONJUKTİVİT

Vernal konjuktivit; çocukluk çağında başlayan,ergenlik sonrası azalma eğilimi gösteren allerjik konjuktivit çeşididir.Çocukluk çağında erkek çocuklarında görülme sıklığı ,kız çocuklarından daha fazladır.

ESTETİK GÜLÜMSEME İÇİN

Gülüşünüz sizi mutlu da edebilir mutsuz da. Eğer dişlerinizin görünümünden mutlu değilseniz en mutlu anınızda bile gülerken mutsuz olursunuz. Dişlerde duruş çapraşıklıkları, diş eksiklikleri, gıda renklenmeleri-diş taşları ve dişlerinizin tabii renginin yeterince estetik bir beyazlıkta olmaması mutlu gülümsemeyi zorlaştırır.