CİLT MEZOTERAPİSİ

cilt mezoterapisi1

CİLT MEZOTERAPİSİ

Ciltte leke, sivilce izi, yara, yanık izi, gözenek ve çatlak tedavisi cilt mezoterapisi ile yapılır.Cilt mezoterapisi ile cildin elastikiyetini kaybetmesi, sarkması yaşlanması önlenebilir. Güneşten etkilenmiş, sigaradan yıpranmış ciltlerde ayrıca yoğun bilgisayar ekranı önünde çalışanlarda foto yaşlanmaya maruz kalanlarda cilt mezoterapisinden çok iyi sonuçlar alınır. Kuru, donuk ve parlaklığını yitirmiş ciltlerde yüzünün yorgun görünümünden mutsuz olanlara cilt mezoterapisi önerilir.Cilt mezoterapisi ile cilt gergin, dolgun ve ışıltılı görünüme kavuşur.

Cilt mezoterapisinde amaç cildi beslemek, canlandırmak, parlaklık sağlamak, sıkılaştırmak, ince kırışıklıkları gidermektir. Aynı zamanda ilerde oluşabilecek olumsuz etkileri en aza indirmektir. Bu etkileri sağlamak için, bir çok vitamin, mineral ve amino asit karışımları, dolgu maddesi olan hyaluronikasid içerikli ürünler gibi özel etkili mezoterapi ürünleri kullanılır. Bu yöntem rahatlıkla yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanmakta edecek başarılı Genel olarak 3-4 hafta aralıklarla 3-4 seans yeterli olmaktadır.

Cilt mezoterapisinde; hyaluronik asit, antioksidanlar, mineraller, vitaminler , aminoasitlar cilt altına ve cilt içine uygulanır ve ciltte kollajen ve elastin yapımını uyarır.

Mezoterapi 6-8 seans uygulanır ve Radyofrekans uygulaması ile kombine edildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınır. Yıllık kürler yapılabilir.

Mezoterapi tedavisi, hamilelerde, emzirenlerde, allerjik yapısı olanlarda ve aktif cilt hastalığı olanlarda önerilmez.

Gençlik Aşısı,Somon DNA uygulaması da bir mezoterapi uygulamasıdır.

medikal estetik bölümüne dönmek için tıklayınız.