Talya tıp Merkezi Dr.Ender Saraç'ı ağırladı

_MRT1480_MRT1500Dr. Ender Saraç, 6 ocak 2018'de Talya Tıp Merkezi’nde düzenlenen Sağlıklı Yaşam Sohbetinde Antalyalılarla Buluştu...

Türkiye’nin ilk Doğal Tıp Derneği kurucusu, sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı Diyetisyen Dr. Ender Saraç’tan Antalyalılara sağlıklı ve iyi yaşam tüyoları

Sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı, diyetisyen Dr. Ender Saraç, Talya Tıp Merkezi’nde düzenlenen “Sağlıklı Yaşam” konulu sohbet toplantısında Antalyalılar ile buluştu. İyi yaşam tutkunu Antalyalılara sağlıklı beslenme konularında tüyolar veren Dr. Ender Saraç, dünyada giderek yaygınlaşan doğal teknolojiye güvenilmesi gerektiğini belirtti, kaliteli ve bilge yaşlanmanın ancak sağlıklı beslenme ile gerçekleşebileceğini söyledi.

Talya Tıp Merkezi’nde düzenlenen sohbet toplantıda konuşan Dr. Ender Saraç, Türkiye’de son yıllarda sağlıklı beslenme konusunda olumlu adımlar atıldığını, 60 olan ortalama insan ömrünün kadınlarda 83,5’a, erkeklerde ise 78’e yükseldiğini belirtti. Dr. Ender Saraç, önümüzdeki 20 yıl içinde bu rakamların kadınlarda 86, erkeklerde ise 94’e yükselmesinin beklenildiğini vurguladı.

Kaliteli ve bilge yaşlanmak için sigara, şeker, alkol, kızartma, katkı maddeli yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerektiğini dile getiren Dr. Ender Saraç, kas ve kemik kaybetmemenin önemine dikkati çekti, bunun için bol sebze, balık, bakliyat ve süt ürünleri tüketilmesini önerdi. Dr. Saraç, kadınlara “Yakamayacağınız kaloriyi almayın ve zaaflarınıza esir düşmeyin” uyarısında bulundu, erkeklerin ise bol bol direnç egzersizi yapmalarını istedi.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde Göz, Kadın-Doğum, Diş, Estetik, Plastik Cerrahi, Tamamlayıcı Tıp Ünitesi (Ozon Terapi ve Mezo Terapi) branşlarında hizmet veren Talya Tıp Merkez ‘nin kurucusu Dr. Mehtap Abay da konuşmasında modern tıp yanında tamamlayıcı tıbbın de hekimlikte yeni bir yaklaşım olduğunu söyledi, Türk hekimleri olarak buna ayak uydurmak zorunda olduklarını vurguladı.

Talya Tıp Merkezi’nde Antalyalıların yakından tanıdığı iş insanları, sosyal medya blogerları ve davetlilerin katıldığı sağlıklı yaşam sohbet toplantısında , Dr. Ender Saraç’ın önerisiyle hazırlanan ve sağlıklı besinlerden oluşan manda yoğurtlu bıldır yumurtalı çılbır, kinoalı keçi peynirli krep ile badem unlu , dut pekmez ile tatlandırılmış şekersiz kurabiye ikram edildi.