Talya tıp merkezi Homeopat Ecz. Banu Aydın Kaya'yı ağırladı.

Eczacılar, 18 ocak 2018'de Talya Tıp Merkezi’nde doğal iyileşme sistemi “Homeopati” konusunu ele aldı

Homeopat Eczacı Banu Aydın Kaya, ‘Doğal İyileşme’ tedavisini anlattıIMG_7724

Göz, Kadın-Doğum, Diş, Estetik, Plastik Cerrahi, Tamamlayıcı Tıp Ünitesi (Ozon Terapi veMezoTerapi) branşlarında hizmet veren Talya Tıp Merkezi, eczacılarla sohbet toplantısı kapsamında Homeopat Eczacı Banu Aydın Kaya’yı ağırladı. Homeopat Eczacı Banu Aydın Kaya, doğal iyileşme sistemi ‘Homeopati Farkındalık Semineri’nde sektör temsilcilerine önemli bilgiler aktardı.

Talya Tıp Merkezi kurucularından Dr. Mehtap Abay, seminer öncesinde kısa bir selamlama konuşması yaparak, ‘Homeopati’ ile ilgili bu semineri neden düzenleme gereği duyduklarını anlattı. Dr. Mehtap Abay, “Genç meslektaşlarımın Homeopati’ye çok yoğun ilgisi var. Ben de bu işe kök hücre tedavisiyle başladım. Çin tıbbına doğru yavaş yavaş gidilmesi gerektiğine inanıyorum. Talya Tıp Merkezi benim üniversitem gibi. Klinik eczacılığı burada geliştirdim. Kendimizi yenilemek zorundayız. İyi bir yola girdiğime inanıyorum. Bizim işimiz sadece ilaç yazmak değil. Bunu bilmemiz gerekir. Bu seminerin de hepimize katkı sağlayacağına inanıyorum. Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Dr. Mehtap Abay’ın konuşmasının ardından Talya Tıp Merkezi’nde biraraya gelen eczacılara sunumunu gerçekleştiren Homeopat Eczacı Banu Aydın Kaya, Homeopati ile nasıl tanıştığını anlattı. Kendisinin de ciddi bir hastalık geçirdiği için hem kendisinde hem de hastalarında Homeopati tedavi yöntemini uyguladığını ifade eden Banu Aydın Kaya, “Ben ciddi bir hastalık geçirdim. Birçok ilaç kullandım. Ancak sonuç alamadım. 2009 yılında Homeopati tedavi yöntemiyle tanıştım. Almanya’da 4 yıl Homeopati eğitimi aldım” diye konuştu.

Homeopati tedavi yönteminin 250 yıldır dünyada yaygın bir şekilde kullanılan doğal iyileşme sistemi olduğunu ve 100 ülkede halen kullanılmakta olduğunu kaydeden Eczacı Banu Aydın Kaya, “Homeopati, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından dünyada en yaygın kullanılan 2’nci büyük tedavi yöntemi olarak tanınıyor. Benzeri benzerle tedavi etme yöntemini kullanan Homeopati; ‘hastalığı değil, hastayı tedavi eden ve vücudun dengesini yeniden oluşturan non-toksik bir iyileşme sanatı’… 6197 sayılı Eczacılık Yasası’nda yapılan düzenlemeler kapsamında eczanelerde satılacak ürünler arasında Homeopatik ürünler de eklendi. Klasik tıpta ağrıyı ağrı kesici ilaçla, ateşi ateş düşürücü ilaçla, kaşıntıyı kaşıntı giderici ilaçla tedavi ediliyor. Homeopati yönteminde ise ateşi ateş yapan, kaşıntıyı kaşıntı yapan ilaçla tedavi ediliyor. Semptomlar bir bütün olarak ela alınır ve o kişinin neye ihtiyacı varsa o verilir. Homeopati, vücut sistemini dinlemek, gözlemek ve onu anlamak demektir. Homeopati ile lütfen yollarınızı kesiştirin ve bunu hayatınızda uygulayın, hastalarınıza önerin. Yararlarını göreceksiniz. Çünkü tamamlayıcı tıp olarak minimum madde miktarıyla maksimum fayda görüyorsunuz. 10 yıldır biriktirdiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istedim ki sizler de paylaşın” dedi.

Talya Tıp Merkezi kurucuları Dr. Mehtap Abay ve Dr. Mehmet Abay’ın ev sahipliği yaptığı buluşmada Homeopati sisteminin sadece hasta kısmıyla değil, bütünüyle ilgilenildiğine, Homeopatik ilaçların hamilelerde, yenidoğan (neonatal) dönemdeki bebeklerde ve ilaç alerjisi olan kişilerde de güvenle kullanılabileceğine dikkat çekildi.

Soğuk Algınlığına ‘Kırmızı Soğan’ tedavisi

Talya Tıp Merkezi’nde davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği Homeopati konusunda örnek tedavilere yer veren Homeopat Eczacı Banu Aydın Kaya, “Soğan soyarken gözler yaşarır ve akar. Hatta fazla sekresyon göze sığmayıp burundan da akıntı olur. Bildiğiniz gibi aynı belirtiler soğuk algınlığı semptomlarıdır. Kırmızı soğan estresinden hazırlanan Homeopatik ilaç soğuk algınlığı tedavisinde kullanılabiliyor” diye konuştu.

Homeopat Eczacı Banu Aydın Kaya, günümüzdeki yaşam koşulları, çevre kirliliği, iklim değişiklikleri, gıdalardaki katkı maddeleri, hormon ve tarım ilacı kalıntıları, stres, uykusuzluk, yaşam temposu, sigara, alkol vb. alışkanlıkların gücü zayıflatıp vücudun dengesini koruma yeteneğini azalttığını ifade etti. Kaya, Homeopati sisteminin vücudun kendi kendini tedavi edici mekanizmasını uyararak denge durumuna dönmesini sağladığını vurguladı.

Eczacılarla gerekli incelemelerin yapıldığı “Homeopati” konulu sohbet buluşmasında hastaya en uygun tek bir ilaç seçilerek tedaviye başlandığına da dikkat çekildi. Soru-cevapla devam eden seminerde konuklara doğal kış çayı ikram edildi.

IMG_7760IMG_7676IMG_7812