Excımer Lazere Kimler Uygun Değil ?

 • Kontrolsüz Diyabet hastalarında göz lazer tedavisi önermiyoruz , çünkü zaman içerisinde kontrol altına alınamayan diyabetli hastalarda gözün sinir tabakasında diyabetik retinopati gelişebilir ve ayrıca iyileşme gecikebilir.Biz Talya Tıp Merkezi Göz Kliniğinde kontrollü diyabet hastalarına ve diyabete bağlı retinopati gelişmemiş hastalara önermekteyiz..Kuru göz Sendromu olan yani göz yaşı miktarı 5 mm. altında olan ve bu duruma sebep olan allta yatan Sjögren hastalığı gibi ,Romatoid Artrit gibi , Kollajen Doku Hastalığı grubundaki Sistemik Hastalığı olan hastalara önermiyoruz, hastalarımıza tavsiyemiz özellikle bu tip mevcut hastalıkları hekimleri ile paylaşmalarıdır.

  • HIV pozitif (AIDS hastası) olanlarda, Herpes enfeksiyonu geçirmişlerde ,Keratokonus hastalarında, Katarakt, glokom, dekolman geçirmiş hastalara Göz lazer tedavisi önermemekteyiz.

  • Hamilelerde ve emziren kadınlarda gebelik hormonuna bağlı olarak gözlük numaraları değişkenlik gösterebileceğinden bu dönemlerinde bayan hastalarımıza göz lazer tedavisi önermemekteyiz.Emzirme döneminin bitişinden 6 ay sonra Lazer tedavisi yapılabilir.

  • Beklentisi yüksek olan hastalara çok önermiyoruz,çünkü lazer tedavisi gözlükle ne görüyorsanız gözlüksüz de aynı şekilde görebileceğiniz bir tedavidir.

  • Lazer uygunluk muayenesi sırasında yapılan retina taramasında retinada yırtık, delik ya da patolojik retinal dbozukluk varsa lazer ameliyatı öncesi Argon Lazer tedavisi ile bu alanların kapatılması gerekir. Büyük retinall yırtıklarda Argon Lazer tedavisi sonrası 45 gün beklemesini tavsiye etmekteyiz.Bu tedaviden sonra lazer tedavisi uygulanılabilir.

  Excimer Lazer bölümüne geri dönmek için tıklayınız .