ReLEx SMILE (Smile Lasik) Yöntemi

ReLEx Smile teknolojisi, sadece Zeiss Visumax Femtosaniye Lazer Cihazı ile yapılabilmektedir.

Lentiküler Lazer ile miyop ve miyop astigmatın tedavi edilebildiği tek Femtosaniye Lazer Cihazı olan Zeiss Visumax Femtosaniye Lazer Cihazı, Akdeniz Bölgesinde ve Antalya'da sadece Talya Tıp Merkez'inde bulunmaktadır.

Talya Tıp Merkezi Cerrahi Birim Sorumlusu, Dr. Mehtap Abay'ın öngörüşü ile Zeiss Visumax Femtosaniye Lazer Cihazı Türkiye'de ilk olarak Talya Tıp Merkezi tarafından alınmıştır.

Bu cihaz ile Smile Lasik Tekniği 2012 yılından beri yapılmaktadır. Dr. Mehtap Abay, Smile LASİK tekniğinin 5 yıllık başarılı sonuçlarının açıklanmasından sonra 2017 Ağustos ayı itibari ile Smile Lasik Cerrahisini Talya Tıp Merkezinde uygulamaya başlamıştır.

Dr. Mehtap Abay 2005 yılından bu yana 5000'in üzerinde PRK, Bıçaklı Lasik, Lasek, FemtoLasik ve SmileLasik Cerrahilerinde yoğun tecrübesi vardır. Yabancı hastaların yoğun cerrahi tecrübe ve son teknolojik yatırımlara önem vermesi sebebiyle Talya Tıp Merkezi ,Göz Lazer Cerrahilerinde Antalya'da ilk Sağlık Turizmi yapan kuruluş olmanın gururunu da yaşamaktadır. 2016 yılında Dr. Mehtap Abay ve Talya Tıp Merkezi, İspanya'da hasta memnuniyetleri açısından 2.lik ödülü almıştır.2005 yılında o günün son teknolojisi Bıçaklı, Excimer Lazer Teknolojisi ile başladığımız Göz Lazer Cerrahisi departmanına 2010 yılında Femtosaniye Lazer cihazı alarak her zaman yeniliklerin öncüsü ve uygulayıcısı olduk. Teknolojinin çığ gibi büyümesi Cihaz Teknolojilerini de geliştirmekte ve eski teknolojiler geride kalmaktadır. 2010 yılından bu yana merkezimizde Bıçaklı Lazer kullanılmamaktadır.Göz Lazer cerrahisinde teknolojik alt yapının hasat tarafından sorgulanması sonuç ve hasta memnuniyeti açısından önemlidir.

3. NESİL LAZER İLE İLGİLİ VİDEO VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ