Lazere Uygunsanız Uyarılar

Özellikle ReLEx-Smile yöntemi ile yapılan Lazer Tedavisi kısa sürmekte ve ertesi gün kişilerin günlük yaşamlarına dönmeleri mümkün olduğundan popüler bir yöntemdir.

Lazer Tedavisi öncesi; Göz makyajı yapılmaması, parfüm kullanılmaması, kan sulandırıcı ilaçlar alınmamasını, Lazer Tedavisinin başarısı açısından önermekteyiz. Talya Tıp Merkezi Göz Polikliniğinde Lazer tedavisi öncesi tavsiye edilen uyarılar ve Lazer tedavisi sonrası aydınlatıcı formlar verilmektedir.

Lazer Tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken uyarılar; Talya Tıp Merkezi, Excimer Lazer Departmanında, Lazer tedavisi sonrası 4-5 saat yanma batma, sulanma olması doğaldır. Lazer sonrası size verilen tedaviyi yani damlalarınızı size verilen detaylı tarif reçetelerine uyarak kullanmanız önemlidir. Lazer sonrası ağrı kesiciye ihtiyaç duyarsanız aspirin dışında ağrı kesici almanızı tavsiye ederiz ki çok görülen bir durum değildir. Lazer Tedavisi sonrası ertesi gün yüz yıkama ve duş yapılmasına izin vermekteyiz, ilk günlerde göze sabun kaçırılmamasını tavsiye etmekteyiz. Aynı gün araç kullanma, televizyon izleme, bir hafta kadar tozlu ortamlara girilmemesini tavsiye etmekteyiz.

Excimer Lazer uygulamsı sonrası 3-6 ay arası suni göz yaşı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Excimer Lazer bölümüne geri dönmek için tıklayınız .