Lazer Uygunluk Muayenesi Aşamaları

Lazer uygunluk Muayenesi 3 Aşamalıdır:

1.) Muayene öncesi kornea ile ilgili tüm tetkiklerin yapılması.

2.) Yapılan tetkikler sonrasında doktorunuz tarafından görme keskinliğiniz, gözlük numaralarınız, biomikroskop ile ön segment muayeneniz yapılması.

3. ) Damlalı göz muayenesi. Göz bebeklerini genişleten damla damlatıldıktan sonra yaklaşık 30 dakika göz bebeklerininin büyümesi için beklenilir.Göz bebeklerinin büyümesinden sonra doktorunuz tekrar kırma kusuru dereceniz yani gözlük numaralarınızı belirler. Bu aşamada yapılan göz dibi muayenesi ile gözün sinir tabakası retina ve retina damar yapısı gözden geçirilir.

Yapılan göz dibi muayenesinde, retinada incelme, yırtık, delik gibi riskli alanlar varsa argon lazer tedavisi ile bu alanlar koruma altına alınır.Eğer retinadaki delik, yırtık şeklinde ise Excimer Lazer tedavisi yapılabilmesi için hastaya 3 hafta beklemesi önerilir. Bu önlem hastanın sağlığı için daha güvenli bir yaklaşımdır.

Lazer Uygunluk Muayenesi sırasında Kuru Göz tanısı alan hastalarda göz yaşı miktarı Schirmer Testinde, 5 mm altında ise Excimer Lazer Tedavisi ertelenir ve Kuru Göz tedavisi başlanır.Excimer Lazere bağlı kuruluk gelişeceği düşünülen hastalarda PUNCTUM PLUGG UYGULAMASI sonrası Excimer Lazer Tedavisi uygulanabilir.

Excimer Lazer Uygunluk Muayenesi, yaklaşık 1-2 saat sürmektedir. Lazer Uygunluk Muayenesi merkezimizde Refraktif Birim Sorumlusu Op. Dr. Mehtap Abay tarafından yapılmaktadır. Muayene sonrasında, Op. Dr. Mehtap Abay tarafından sonuçlarınız değerlendirilerek lazere uygun olup olmadığınızın bilgisi size verilecektir.

Excimer Lazer Uygunluk Muayenesi, göz bebekleri büyütülerek yapıldığından Excimer Lazere uygun hastaların göz bebeklerinini küçülmesinin ardından aynı gün Lazer tedavisi olmaları mümkündür.

Excimer Lazer bölümüne geri dönmek için tıklayınız .