Estetik Göz Cerrahileri

Göz kapağı estetiği ile görüşünüzdeki engeller kalksın !

Yaşla birlikte ve tabii ki yer çekiminin etkisiyle cilt gerginliği azalmakta ve özellikle göz çevresi derisinin altındaki kas dokusunun daha zayıf olması sebebiyle göz kapaklarında sarkmalar , ne kadar kendimize baksak ta yaşımızı ele vermekte !

Özellikle üst göz kapaklarının sarkması : Bleferoşalazis ; özellikle hastalarımızın görüş alanını engellemesi ve üst göz kapaklarında oluşturduğu mekanik yük sebebiyle yorgunluk oluşturması sebebiyle belli yaşın üzerindeki hastalarda özellikle cerrahi tedavi önermediğimiz bir durumdur.

Göz kapağındaki fazla derinin alınması ile hem daha estetik bir görünüm elde edilir, hem de daha rahat görme sağlanır. Daha önce belirttiğimiz gibi göz kapaklarında biriken sarkık cilt ve yağ dokuları kişileri daha yorgun ve yaşlı gösterir. Ayrıca bu dokuların gözlerin önünü kapatması da görmeyi engelleyebilir veya zorlaştırabilir.

Göz kapağı estetiğinde fazla deri alınırken, aynı anda kaş kaldırma ve yüz germe operasyonları da yapılması tercih edilebilir.

Göz kapağı estetiği cerrahisi lokal anestezi ile yapılır, fazla deri ve yağ dokusu alındıktan sonra göz kapağı estetik dikiş ile dikilir.Dikiş yeri üst göz kapağı kıvrımına getirilir ve doğal kıvrım yapısı içine gizlenir , operasyon sonrası yara iyileşmesi desteğiş ile doğal yapı korunur.

Göz bölümüne geri dönmek için tıklayınız .